Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

PTTK - historia

Czcionka:

Polskie Towarzystwo
Turystyczno Krajoznawcze

to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. (www.pttk.pl )

Powstało w roku 1950 z połączenia Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906) i Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873). Jest spadkobiercą tradycji dorobku ideowego oraz majątku obu tych Towarzystw. 

PTTK stwarza wyśmienite warunki, ułatwiające turystom i krajoznawcom wędrowanie po kraju i za granicą. Rozwija i upowszechnia krajoznawstwo oraz turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach. Pomaga w wędrowaniu indywidualnym. Organizuje rajdy, złazy, spływy i inne imprezy.

Tworzy i upowszechnia system odznak służących rozwojowi kultury fizycznej i kultury wędrowania. Aktywnie uczestniczy w ochronie dóbr kultury i ochronie naturalnego środowiska człowieka.

Długość znakowanych i utrzymywanych przez PTTK szlaków turystycznych wynosi ponad 36 000 km, w tym szlaków górskich 8 990 km, szlaków narciarskich 594 km, nizinnych szlaków pieszych 26 725 km.

PTTK dysponuje 213 obiektami noclegowymi (domy turysty, domy wycieczkowe, schroniska górskie, stanice i ośrodki turystyki wodnej, ośrodki campingowe) w których znajduje się ponad 21 000 miejsc noclegowych w tym ponad 8 000 miejsc całorocznych oraz 216 zakładów i punktów gastronomicznych o ponad 13 000 miejscach konsumpcyjnych. 

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza