Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

EWD maturalne

Czcionka:

EWD = nasz klucz do sukcesu!

Zespół EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej) od 2006 roku udostępnia gimnazjom tzw. kalkulator EWD oraz materiały szkoleniowe pozwalające szkołom prowadzić analizy edukacyjnej wartości dodanej. Teraz przyszła pora na licea ogólnokształcące i technika. Na stronie www.ewd.edu.pl opublikowane zostały w sposób graficzny wskaźniki egzaminacyjne wyliczone oddzielnie dla liceów i techników na podstawie wyników egzaminu maturalnego w 2010 r. z dwóch wiodących przedmiotów: języka polskiego i matematyki.

Jak odczytywać i interpretować dane przedstawione na wykresach?


Oś pozioma to wynik egzaminu maturalnego w 2010 roku. Im bardziej elipsa jest położona na prawo, tym lepszy wynik z egzaminu maturalnego uzyskała szkoła.

Oś pionowa to wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej, czyli jest to porównanie wyników uczniów naszej szkoły na początku edukacji w liceum z wynikami uczniów na końcu edukacji szkolnej. Skomplikowane obliczenia pozwalają porównać wyniki egzaminu gimnazjalnego z wynikami egzaminu maturalnego tych samych uczniów. Im bardziej elipsa jest położona ponad osią poziomą, tym posiada większy wskaźnik EWD.

Elipsa przedstawiająca wyniki z języka polskiego w I LO mieści się w prawej górnej ćwiartce, co oznacza, że jest to szkoła o wysokich wynikach maturalnych i wysokiej efektywności mierzonej EWD, czyli SZKOŁA SUKCESU.

Elipsa przedstawiająca wyniki z matematyki w I LO mieści się w środku współrzędnej, co oznacza, że jest to szkoła o neutralnych osiągnięciach z tej dziedziny.

Na stronie www.ewd.edu.pl można porównać wspomniane wskaźniki z wynikami innych szkół ponadgimnazjalnych Częstochowy i kraju. A poniżej wykresy obrazujące osiągnięcia I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie:

Kliknij tutaj - wykresy

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza