Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Festiwal Małych Form Teatralnych

Czcionka:

FINAŁ KONKURSU

W piątek 09.11.2018 r. odbyło się, podczas szkolnej  uroczystości z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozdanie nagród  Festiwalu Małych Form Teatralnych organizowanego pod hasłem:  „wywiedzione ze słowa „niepodległość”. Konkurs zorganizowany  został przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie pod honorowym patronatem pani Jadwigi Wiśniewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego oraz patronatem pani Alicji Janowskiej Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie i Stowarzyszenia  Absolwentów i Przyjaciół I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie Z tradycją w XXI wieku.

Celem Festiwalu było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z tym faktem, a także utrwaleniem polskiej suwerenności. Zachęcenie młodzieży do subiektywnej wypowiedzi odnoszącej się do kwestii niepodległości, budowanie tożsamości narodowej u uczniów oraz kształtowanie postawy aktywnego obywatela.

Dla zespołów  zakwalifikowanych  do finału 21 października  zorganizowano warsztaty teatralne pod kierunkiem p. Marka Ślosareskiego, a finał Festiwalu  miał miejsce 29 października 2018 r. w Auli im. Z. Idzikowskiej  I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie.

 Do konkursu zgłosiło się 13 zespołów teatralnych ze szkół ponadgimnazjalnych i klas gimnazjalnych powiatu częstochowskiego. Jury, po obejrzeniu przesłanych nagrań, zakwalifikowało do finału 7 przedstawień z następujących szkół: IV LO im. H. Sienkiewicza, VII LO im. M. Kopernika, TZN im. gen. W. Sikorskiego, Liceum Ogólnokształcące w Psarach, Szkoła Podstawowa nr 53 im. M. Curie – Skłodowskiej,  Szkoła Podstawowa im. Powstańców styczniowych w Kruszynie, I LO im. J. Słowackiego.

Jury w składzie:  Ewa Oleś ,Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Barbara Chowańska – Najwer , UJD w Częstochowie, Urszula Zaleska, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie  przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. W. Sikorskiego za przedstawienie  „Lekcja      patriotyzmu”,  700 zł.

II miejsce- I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego za przedstawienie  „A to polska właśnie?”, 500 zł.

III miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika za przedstawienie  „ Bal u Senatora”, III miejsce -IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza  za przedstawienie „Moja Niepodległość”, po 300 zł.

 w kategorii najlepsza gra aktorska – Natalia Walaszczyk, VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika,  wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego do Brukseli,

w kategorii najlepszy plakat reklamujący sztukę – Szkoła Podstawowa nr 53, im. Marii Curie – Skłodowskiej, 100 zł. I dwuosobowe zaproszenie do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie,

w kategorii najlepszy autorski scenariusz -  „A to polska właśnie?” na podstawie twórczości Ernesta Brylla p. Marek Ślosarski, 200 zł.

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali dyplomy, a nauczyciele przygotowujący zespoły upominki od organizatora festiwalu – Urszuli Zaleskiej.

Fundatorami nagród są:

- p. Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego,

- Stowarzyszenie  Absolwentów i Przyjaciół I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie Z tradycją w XXI wieku.,

- Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie,

- Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie,

- p. Adam Wilk,

- p. Urszula Zaleska.

Wszystkim darczyńcom organizatorzy serdecznie dziękują.

 


 

Wyniki Festiwalu Małych Form Teatralnych

Wyniki Festiwalu Małych Form Teatralnych.

Jury w składzie:

Ewa Oleś ,Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie,

Barbara Chowańska – Najwer , UJD w Częstochowie,

Urszula Zaleska, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie

przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Techniczne Zakłady Naukowe im. gen. W. Sikorskiego za przedstawienie

„Lekcja patriotyzmu”,

II miejsce- I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego za przedstawienie

„A to polska właśnie?”,

III miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika za przedstawienie

„ Bal u Senatora”,

III miejsce -IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza za przedstawienie

„Moja Niepodległość”,

w kategorii najlepsza gra aktorska – Natalia Walaszczyk, VII Liceum Ogólnokształcące

im. Mikołaja Kopernika

w kategorii najlepszy plakat reklamujący sztukęSzkoła Podstawowa nr 53

im. Marii Curie – Skłodowskiej.

w kategorii najlepszy autorski scenariusz - „A to polska właśnie?” na podstawie twórczości Ernesta Brylla p. Marek Ślosarski.

Laureatom gratulujemy. Wręczenie nagród oraz dyplomów wszystkim zespołom biorącym udział w finale festiwalu odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Auli I LO. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w sali po odbiór nagród zespołowych zapraszamy opiekunów z reprezentantem zespołu. Grupę teatralną z TZN prosimy o zaprezentowanie swojego przedstawienia podczas gali wręczenia nagród.

 

Ze względu na przystąpienie do konkursu zespołu prowadzonego przez p. Marka Ślosarskiego

w I LO im. Juliusza Słowackiego p. Marek Ślosarski zrezygnował z udziału w jury festiwalu.


Grupy zakwalifikowane do finału

Po obejrzeniu nadesłanych nagrań przedstawień jury zdecydowało o zakwalifikowaniu do finału grup z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa nr 53 w Częstochowie,

- Gimnazjum im. Bohaterów Września w Kruszynie,

- Liceum Ogólnokształcące w Psarach,

- Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie,

- IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie – „Moja Niepodległość”,

- VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie,

- I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie.

Warsztaty teatralne dla finalistów z aktorem p. Markiem Ślosarskim odbędą się 22.10.2018 r. od godz.15.00 - 17.00 w auli szkolnej. Finał Festiwalu odbędzie się 29.10. 2018 r. od godz.13.30 w auli szkolnej. Plakaty podlegające ocenie jury autorzy przygotowują w formie papierowej i prezentują bezpośrednio przed występem.


 

Festiwal Małych Form Teatralnych organizowany jest pod hasłem:  „wywiedzione ze słowa „niepodległość”.

Konkurs organizowany jest przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie pod honorowym patronatem pani Jadwigi Wiśniewskiej Posła do Parlamentu Europejskiego oraz patronatem pani Alicji Janowskiej Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie i Stowarzyszenia  Absolwentów i Przyjaciół I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie Z tradycją w XXI wieku.

Celem Festiwalu jest upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i uczczenie wydarzeń oraz osób związanych z tym faktem, a także utrwaleniem polskiej suwerenności. Zachęcenie młodzieży do subiektywnej wypowiedzi odnoszącej się do kwestii niepodległości, budowanie tożsamości narodowej u uczniów oraz kształtowanie postawy aktywnego obywatela. Propagowanie idei szkoły aktywnej, promującej spontaniczną twórczość artystyczną, rozwój wyobraźni oraz ekspresji artystycznej przez formy teatru.

W Festiwalu mogą uczestniczyć uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.


 

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza