Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Osobowość Słowackiego 2016

Czcionka:

OSOBOWOŚĆ SŁOWACKIEGO 2016


„Osobowość Naukowa” – Kamila Walkowicz 
Podczas trzech lat nauki w I LO Kamila osiągała bardzo wysokie wyniki; szkołę ukończyła z wynikiem najwyższym spośród absolwentów – 5,33.
Finalistka Ogólnopolskiego Konkurs "Świat ukryty w literaturze, świat ukryty w języku, świat ukryty w tekstach kultury” organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Utalentowana wokalnie, swoim pięknym głosem i nastrojowymi interpretacjami utworów muzycznych uświetniła wiele uroczystości szkolnych i pozaszkolnych.
Zaangażowana w życie szkoły – działała w kole politologicznym „ENTROPIA” i kole teatralnym „Teatralniak”.

„Osobowość Naukowa - Olimpijczyk” – Lena Mirowska
Finalistka XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
Finalistka 4. edycji Ogólnopolskiego Konkurs "Świat ukryty w literaturze, świat ukryty w języku, świat ukryty w tekstach kultury” organizowany przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Podczas trzech lat nauki w I LO osiągała bardzo wysokie wyniki; szkołę ukończyła z wynikiem 5,17.
Zaangażowana w życie szkoły – działała w kole teatralnym „Teatralniak”, publikowała artykuły w szkolnych mediach.

„Osobowość Artystyczna” – Piotr Kramer
I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie na Małe Formy Teatralne, pod hasłem „MŁODOŚĆ BEZ UZALEŻNIEŃ" dla napisanej i wyreżyserowanej przez Piotra sztuki „SUKKUB”. Konkurs zorganizowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy.
III miejsce podczas XVI Przeglądu Zespołów Teatralnych Szkół Średnich zorganizowanego przez Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – spektakl „SUKKUB” (scenariusz i reżyseria – Piotr Kramer)
Odtwórca jednej z ról w filmie „Sachem” zrealizowanym przez uczennicę II LO im. Romualda Traugutta - Marię Magdalenę Jeziorowską. Projekt wziął udział w konkursie „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie i zdobył wyróżnienie II stopnia.
I miejsce w kategorii filmowej (wraz z trzema innymi uczniami wchodzącymi w skład zespołu teatralnego „Chain-smokers”) za sztukę Alexa Brouna ’10 000 cigarettes’ w „MaD Teens Festival” zorganizowanym przez  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Stowarzyszenie kultura.pl. Piotr był zarówno odtwórcą jednej z ról, jak i reżyserem.

„Osobowość Szkoły” – Przemysław Onoszko 
W roku szkolnym 2014/2015 wzorowo sprawował funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Podczas wypełniania swoich obowiązków organizował wiele wydarzeń i uroczystości wzbogacających życie szkoły, a także promujących placówkę w środowisku lokalnym.
Z ogromnym zaangażowaniem działał na rzecz akcji „Razem dla Słowaka”.
Zaangażowany w życie szkoły – działał w kole politologicznym „ENTROPIA”.

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza