Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Osobowość Słowackiego 2018

Czcionka:
OSOBOWOŚĆ SŁOWACKIEGO 2018
 
„Osobowość Naukowa” - Piotr Orłowski 
Średnia ocen na świadectwie kończącym szkołę - 5,26. 
Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych
I miejsce w kraju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie
Laureat  (V miejsce w klasyfikacji generalnej) w IX Olimpiadzie Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531- 1683. Od Obertyna do Wiednia."
Finalista Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (COPTIOSH) 
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pawła II 
I miejsce II edycji Konkursu "Od mundurka do togi". 
II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie Poezji Zbigniewa Herberta
 
„Osobowość Naukowa – Olimpijczyk” - Dominika Filipiak 
Finalistka XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego.Sukces ten zagwarantował jej zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego w obu częściach: ustnej i pisemnej oraz na obu poziomach, zarówno podstawowym, jak i rozszerzonym, dając maksymalny, stuprocentowy wynik. 
Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. 
III miejsce w konkursie pod nazwą "Uniwersjada Polonistyczna" organizowanego przez wydział filologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
Laureatka III miejsca w kategorii „praca pisemna” w V Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Literackiego  „Polskie więźniarki w Ravensbrück”. Podczas trzech lat nauki w I LO osiągała bardzo wysokie wyniki; szkołę ukończyła ze średnią 5,32.
 
„Osobowość Artystyczna” - Katarzyna Błaszczyk , Katarzyna Bukała i Paulina Krawczyk. 
Za wyróżniającą się działalność artystyczną, uczennice reprezentujące szkołę podczas uroczystości i wydarzeń o charakterze miejskim, przez trzy lata nauki współpracujące z Zespołem „Słowak i Muza” w równym stopniu; biorące udział w konkursach wokalnych:
 
Katarzyna Błaszczyk - I miejsce i III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Śpiewobranie"; I miejsce w Regionalnym Konkursie Poezji Śpiewanej „żyje się tylko chwilę…”. Podczas trzech lat nauki w I LO osiągała bardzo wysokie wyniki; szkołę ukończyła ze świadectwem wyróżniającym, średnią 4,95.
 
Katarzyna Bukała – I miejsce i III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Śpiewobranie"; wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Poezji Śpiewanej „żyje się tylko chwilę…” ; wyróżnienie w części wokalnej Regionalnego Przeglądu Małych Form Teatralnych i Wokalnych MaD Teens Festival. Podczas trzech lat nauki w I LO osiągała bardzo wysokie wyniki; szkołę ukończyła ze średnią 5,26.
 
Paulina Krawczyk - wyróżnienie w części wokalnej Regionalnego Przeglądu Małych Form Teatralnych i Wokalnych MaD Teens Festival. Podczas trzech lat nauki w I LO osiągała bardzo wysokie wyniki; szkołę ukończyła ze średnią 5,16.

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza