Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Podziękowania UNICEF

Czcionka:

UNICEF składa podziękowania.

Drodzy Darczyńcy,

Miniony rok był dla UNICEF okresem wielkich osiągnięć w zakresie poprawy jakości życia dzieci mieszkających na całym świecie. We wrześniu ogłosiliśmy, że od 1990 roku uratowaliśmy 90 mln dzieci przed śmiercią, a liczba dzieci umierających z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać, jest niższa niż kiedykolwiek wcześniej!

W ubiegłym roku pomagaliśmy dzieciom dotkniętym konfliktem w Syrii i w Mali oraz na spustoszonych przez tajfun Filipinach. Zbieraliśmy także fundusze na ratujące życie szczepionki dla dzieci z Sierra Leone. Działając wspólnie, dotarliśmy z pomocą do setek tysięcy dzieci. Już dziś poznaj czwórkę z nich - 9-letnią Cherlyn, kilkumiesięcznego Amadu, 15-letnią Ayę i 13-letniego Harouna.

Bez Was i innych Darczyńców UNICEF
ten sukces nie byłby możliwy. Dziękujemy!

 

 

FILIPINY
9-letnia Cherlyn dziękuje za dotychczasową pomoc
i marzy o powrocie do szkoły. Tajfun Haiyan zniszczył do 90% wszystkich szkół na Filipinach. Dlatego w tym miesiącu UNICEF wspiera rozpoczętą kampanię na rzecz powrotu dzieci do szkół.
Ty też możesz mieć w tym swój udział!

 

 

SIERRA LEONE
Akcja zbierania funduszy na szczepionki trwa! Malutki Amadu otrzymał już szczepionkę przeciw polio, ale inne dziecko z Sierra Leone czeka na Twoją pomoc. Do tej pory udało nam się zebrać 359 231 tys. PLN. Nie zwlekaj, przekaż darowiznę i podaruj szczepionkę ratującą życie.

 

 

SYRIA
15-letnia Aya każdego popołudnia uczęszcza do wspieranego przez UNICEF szkolnego klubu w Homs. UNICEF prowadzi takie działania również na terenach obozów dla uchodźców. Jest to możliwe dzięki wsparciu Darczyńców z całego świata. W 2013 roku zaapelowaliśmy o pomoc również do Darczyńców w Polsce. Wspólnie udało nam się zebrać 186 570 tys. PLN. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę i pomogli takim dzieciom, jak Aya.

 

 

MALI

13-letni Haroun w sierpniu ubiegłego roku po raz pierwszy poszedł do szkoły. Bez możliwości uczenia się i zapewnienia wykształcenia następnej generacji, przyszłość Mali pozostaje niepewna. Dlatego po ustabilizowaniu sytuacji politycznej w tym kraju, UNICEF stara się dotrzeć do wszystkich potrzebujących dzieci. Do tej pory udało nam się zebrać 317 836 tys. PLN. Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za hojne serca.

 

Prosimy, działaj z nami w 2014 roku
i wspólnie pomagajmy dzieciom!

 

Bądźmy w kontakcie również na:

Polski Komitet Narodowy UNICEF, al. Wilanowska 317, 02-665 Warszawa

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza