Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Rok szkolny 2015/2016

Czcionka:

Halloween 2015

Halloween coraz bliżej, dlatego i nasza szkoła postanowiła w pewien sposób przybliżyć uczniom jego tradycję. Już w czwartek ogłoszono, iż osoby, które będą przebrane w ciekawy sposób, nie dostaną oceny niedostatecznej w piątek. Część z nas wzięła to sobie do serca i już następnego dnia mogliśmy podziwiać niesamowite kreacje: zetknięcie się na korytarzu z  wampirem, zombie czy kościotrupem było zupełnie naturalną sytuacją.

W piątek, 30 października, zostaliśmy zebrani w sali widowiskowej. Na początku zostaliśmy zapoznani ze świętem Halloween – skąd się wywodzi, jak się je obchodziło, a nawet kto jest za, a kto przeciw celebrowaniu tego dnia. Mogliśmy podziwiać starannie wykonaną prezentację multimedialną. To jednak nie wszystko – nasze starsze koleżanki przedstawiły nam ją w języku angielskim. Później przyszedł czas na skecze – również po angielsku. Scenki dotyczyły oczywiście tematyki Halloween i trzeba przyznać, że były naprawdę zabawne. Wyraźnie rozbawiona publiczność nie chciała wracać na lekcje po tak dużej dawce humoru. Na szczęście, nie był to jeszcze koniec – czekały nas konkursy. Pod kilkoma krzesłami na sali, przymocowane były baloniki. Osoba, która takowy znalazła, miała zabrać ze sobą trójkę pomocników i wystąpić na scenę. Przygotowanych było kilka konkurencji, m.in. wyciąganie jabłka z miski wody (oczywiście bez użycia rąk) czy owijanie koleżanki, bądź kolegi w papier toaletowy, tworząc w ten sposób mumię. Ogłoszony został również szybki konkurs na najlepsze przebranie. Konkurencja była naprawdę duża, stroje i makijaże starannie wykonane. Po zakończeniu uczniowie rozeszli się do swoich klas w doborowych humorach.

Julia Kuraś, kl. Ia


30 października w "Słowaku" odbyły sie szkolne obchody święta Halloween, w których wzięły liczny udział zainteresowane osoby.
Uczniowie, którzy na ten dzień przygotowali dla siebie specjalne przebrania, zostali objęci immunitetem. Żaden nauczyciel bowiem nie mógł wystawić im oceny niższej niż dopuszczająca. Dla niektórych z nas była to świetna okazja, aby piątek oraz nadchodzący weekend przywitać bez jedynek. Główne atrakcje miały jednak miejsce na sali widowiskowej, która wypełniona została po same brzegi.Na początku widzowie mogli obejrzeć krótkie skecze w wykonaniu uczniów I LO. Po wstępnym rozbawieniu oglądających przyszedł czas na konkurs na najbardziej kreatywne przebranie. Biorący udział w tej konkurencji wykazali się nie lada inwencją twórczą oraz dokładnością w odwzorowaniu szczegółów. Jury bardzo trudno było wskazać zwycięzcę, lecz koniec końców wybrało swojego faworyta. Następnie osoby chętne z publiczności mogły zmierzyć się z kilkoma przygotowanymi dla nich wyzwaniami. Było to między innymi wyławianie jabłek z napełnionej wodą miski czy też jedzenie pączków zawieszonych na sznurkach. Jedną z bardziej emocjonujących konkurencji było owinięcie partnera papierem toaletowym, by ten jak najwierniej przypominał starożytną mumię. Wszyscy przybyli chętnie uczestniczyli w wydarzeniu, inagurującym święto Halloween. Sądząc po zadowoleniu i ogólnej aprobacie uczniów będzie ono z pewnością obchodzone w naszej szkole nieprzerwanie co roku.

                                                                                                                            Patrycja Simkiewicz 2C 

 

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza