Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Erasmus w wersji online - Rzeki w naszych miastach

Czcionka:

16 kwietnia uczniowie uczestniczący w  programie Erasmus+ „Rivers In Our Cities” oraz panie profesor Tamara Samarcew i Jolanta Kuligowska - Woszczyna mieli okazję połączyć się z koleżankami i kolegami z Hiszpanii, Niemiec, Francji i Rumunii dzięki platformie ZOOM. Oczywiście spotkanie online nie jest równe temu w rzeczywistości, ale i tak byliśmy bardzo szczęśliwi, że możemy się zobaczyć po tak długim czasie.
Na początku przywitała nas Pani prowadząca – Ana Udrescu z Rumunii. Wytłumaczyła jak będzie wyglądać spotkanie i przydzieliła nas do specjalnych pokoi. W międzynarodowych grupach, odpowiedzialnych za wcześniej przydzielone zadania, pokazywaliśmy przygotowane prezentacje o florze i faunie rzek w naszych miastach wspierani przez nauczycieli. Po tym jak przedstawiciele krajów partnerskich  zaprezentowali swoje prace wymienialiśmy się spostrzeżeniami o  danych gatunkach, rozwiązaliśmy quiz sprawdzający naszą wiedzę oraz wymienialiśmy się spostrzeżeniami o programie Erasmus+. Na sam koniec każdy nauczyciel powiedział kilka słów na temat naszych prac i wszyscy się pożegnaliśmy wyrażając nadzieję, że po wakacjach spotkamy się we Francji, Hiszpanii i Rumunii.
Podsumowując, było to bardzo przyjemne doświadczenie. Miło było porozmawiać z rówieśnikami z krajów partnerskich oraz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie nawzajem. Zgodnie stwierdziliśmy, że nie możemy doczekać się momentu, kiedy wszyscy będziemy mogli się zobaczyć w rzeczywistości.

Ewa Polaczkiewicz, klasa II c

Erasmus w wersji online - Rzeki w naszych miastach

Utworzono dnia 20.04.2021, 10:53

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza